Apie Ramunę

Ramune PajuodyteKonsultuoju individualiai ir užsiimu psichoterapine praktika nuo 1999 metų. Nuo 2002 metų – privačia praktika. Mano prioritetinės sritys: bendravimo sunkumai, savęs vertinimo problemos  bei įvairios emocinės problemos (depresija, nerimas, panikos atakos, nenoras gyventi ir t.t). Taipogi – santykių krizės, konfliktai partnerystėje, seksualinių santykių problemos. Turiu nemažą patirtį konsultuodama homoseksualius žmones. Nuo 2005 metų rašau straipsnius ir atsakau į skaitytojų klausimus. Šiuo metu komentuoju skaitytojų laiškus internetiniame portale “15 minučių” skiltyje Santykiai , taip pat vedu seminarus,  skaitau paskaitas.

Ramunė apie porų terapiją

Savo darbe jau seniai esu patebėjusi, jog dauguma klientų sunkumų yra susiję su jausmais, kylančiais jų artimuose santykiuose. Konsultuodama juos individidualiai, dažnai pagalvoju, kad jei ateitų kliento ar klientės partneris, galėčiau jam ar jai padėti daug greičiau ir efektyviau.

Žinoma, dauguma klientų sunkumų yra susiję su jausmais, kylančiais iš jų praeities, dažniausiai skirtais tėvams ar kitiems jiems reikšmingiems asmenimis: broliui, seseriai, seneliams. Vėliau sukurtuose artimuose santykiuose su mylimu žmogumi įvyksta “perkėlimas”. Visus savo nepatenkintus poreikius, ilgą laiką išgyventus sunkius jausmus, paprastai „išstumtus“ ir nesąmoningus,  perkeliame į savo partnerį.  Tikimės, kad jis bus viskas, ko mums visą gyvenimą trūko:  ir mama/tėvas,  ir draugė/as,  ir sesuo/brolis,  ir psichoterapeutė (-as),  ir dar bala žino, kas.

Akivaizdu, kad tai yra neįmanoma, o kartais tiesiog pražūtinga: joks žmogus negali išpildyti tokių reikalavimų. Neretai abu partneriai tampa tarsi įkalinti vienas kito ir savo projekcijų, ir taip praranda save. Toks ryšys tampa pseudoryšiu, nes tai yra ryšys ne su tikru žmogumi, bet su iliuzija, fantazija.

Poros terapija padeda abiems partneriams įsisąmoninti savo lūkesčius bei projekcijas, juos susigrąžinti, ir pradėti labiau matyti savo partnerį tokį, koks jis ar ji yra. Terapinio proceso metu kiekvienas iš poros gali aiškiau pamatyti savo elgesį ir emocines reakcijas santykyje su kitu, pastebėti, kurios iš jų griauna, o kurios kuria tarpusavio ryšį.

Terapijos tikslas ir rezultatas: daug geresni tarpusavio santykiai arba pagalba porai gražiai atsisveikinti.

Kontaktai

Ramunė Pajuodytė
Telefonas: +370 680 11124
El. paštas: ramune [eta] psichoterapeutas.com
Tinklapis: www.psichoterapeutas.com

Taip pat skaitykite: apie Julių ir / arba apie mus.